Barbuda
Mă întreb dacă cineva a fost nedumerit de întrebarea - câte wați până la zecimi sunt consumate de dispozitiv pentru a face o singură rulare de la apăsarea butonului START până la apăsarea STOP. Sare, zahăr, drojdie - este ușor de calculat, chiar și apa de numărat, dar electricitatea nu este ușoară, un contor electric de uz casnic oferă rezultate foarte aproximative.

De exemplu Panasonic 2501 pe primul program BASIC, dimensiunea XL și „crustă întunecată”.

Componenta economică a bucuriei de a deține o „jucărie nouă” poate fi un stimulent suplimentar (undeva o pâine albă costă 25 de ruble, iar undeva 55) pentru cei care nu au cumpărat încă un filtru de pâine și nu au gustat plăcerea de a mânca propria pâine.
Sens
Citat: Barbuda


Componenta economică de la bucuria de a deține o „jucărie nouă” poate fi un stimulent suplimentar (undeva o pâine albă costă 25 de ruble, iar undeva 55) pentru cei care nu au cumpărat încă un producător de pâine ...
Glumești?
Sau vă imaginați cumva „pe cei pentru care componenta economică din bucuria de a deține o„ jucărie nouă ”poate fi un stimulent suplimentar”?

De exemplu, nu-mi pot imagina oameni pentru care 2-3 ruble dintr-o pâine pot deveni un stimulent
sazalexter
Barbuda Era deja pe forum, aproximativ 1 kW pe pâine
Barbuda
Citat: Sens

Glumești?
Sau vă imaginați cumva „pe cei pentru care componenta economică din bucuria de a deține o„ jucărie nouă ”poate fi un stimulent suplimentar”?

De exemplu, nu-mi pot imagina oameni pentru care 2-3 ruble dintr-o pâine pot deveni un stimulent
Bineînțeles că glumesc.
Pentru a-ți imagina oameni pentru care astfel de informații vor deveni un stimulent suplimentar, este suficient să locuiești în nord sau în zone în care aprovizionarea se datorează perioadei râurilor navigabile și a altor zone îndepărtate.
De exemplu, o pâine costă 55-58 de ruble (acesta este prețul real), în timp ce 1 kg de făină se vinde în magazin cu 30 de ruble.
Facem un număr simplu de făină:
Să presupunem, în medie, că o familie din nord consumă 1 pâine pe zi la prețul de 55 de ruble, o astfel de familie cheltuind doar pe pâine pe an
55rub x 365days = 20 075 frecați
Acum vom cumpăra un aragaz și vom coace propria noastră pâine, punând 0,6 kg de făină (30 de ruble pe kg) pe pâine, în total:
0,6 x 365 x 30 =6 570 RUB
Costul pâinii noastre zilnice diferă de trei ori.

Alte subiecte din secțiunea „Panasonic Bread Maker”

Cum se alege modul Panasonic SD ZB 2502 pentru pâine cu aluat?
Înlocuirea tăvii cupei pentru presetupă Panasonic SD-255
Problema distribuitorului de stafide Panasonic 2502
Panasonic SD-255 TEST MODE
Tensiunea rețelei, afectează produsele coapte?
Problema cu testul de la Panasonic SD-2501 nu frământă

Toate rețetele

Rețetă nouă

Subiecte noi

© Mcooker: Cele mai bune rețete.
CONTACT US

harta site-ului

Vă sfătuim să citiți:

Selectarea și funcționarea producătorilor de pâine